Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dupa cat timp poate o persoana sa sustina din nou ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dupa cat timp poate o persoana sa sustina din nou examenul teoretic pentru carnet daca a fost respinsa la traseu?

Buna ziua.
Daca o persoana obtine punctajul necesar la examenul teoretic pentru obtinerea carnetului de soferi, iar apoi nu obtine un punctaj bun la proba de traseu, fiind astfel respinsa, dupa cat timp poate acea persoana sa sustina din nou examenul teoretic pentru conducere? Cele 15 zile dupa care se poate resustine examenul teoretic se socotesc de la data de la care s-a dat acea proba (teoretica/ sala) ori de la data de la care cel examinat a fost respins pe traseu?
Va multumesc ! :)
Daca am fost respinsa la proba teoretica iar a 15 zi cade într-o zi de marți în care se poate susține proba teoretica mă pot prezenta sau trebuie sa mai aștept încă o săptămână? Proba teoretica se poate susține doar in zilele de luni și marți