Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... intrebare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

intrebare

buna,
am si eu o intrebare. acum cateva zile prietenul meu cel mai bun a fost prins intr un supermarchet sustragand un obiect in valoare de 150 ron. a fost prins de catre cei de la securitate si. nu au chemat politia, dar l-au pus sa plateasca de 10 ori valoare produsului. adica 1500 ron. a avut cardul la el si a platit. apoi i a dat drumul sa plece si i s-a spus ca nu mai are voie sa intre in magazin.
in situatia de fata ce i se mai poate intampla.
va multumesc
NU
Stimata adryan8183. In toate interventiile a-ti folosit-daca,dar daca-.Ca sa va linistesc si sa-i spuneti si prietenului. Acum,asa cum au spus si colegi in interventii,nu i se mai poate intimpla nimic. DAR DACA MAI FACE,cu siguranta va pati ceva mai grav. Va suporta consecintele legi penale.Asa ca atentie.:)