Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Prelungirea duratei arestarii preventive
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Prelungirea duratei arestarii preventive

Daca mai sunt 4 zile pala la expirarea mandatului de arestare preventiva si inca nu a aparut nicaieri ca va avea proces de prelungire . Ce sanse sunt sa ii dea drumu persoanei din arest preventiv?
Daca expira mandatul si nu s-a solicitat prelungirea arestarii preventive, DA, intervine revocarea de drept a masurii, prin ajungerea la termen.