Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nume greºit în cererea de chemare în judecatã
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nume greºit în cererea de chemare în judecatã

În cererea de chemare în judecată privind validarea popririi am menţionat numele greşit al terţului poprit,iar acesta a motivat cu excepţia calităţii procesuale pasive.
În acest caz,pot să solicit instanţei îndreptarea erorii materiale din cererea introductivă în condiţiile art.281 cod proc.civ.?
Indreptati eroarea si solicitati citarea corecta a paratului aratand ca renuntati la judecata impotriva persoanei citate gresit .
Sărut mâna şi mulţumesc frumos pentru răspunsul dvs.dna.avocat.