Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mai este posibil sa schimb locul de munca prin ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mai este posibil sa schimb locul de munca prin transfer?

Buna seara. Am o nelamurire privind schimbarea locului de munca. Imi pot schimba locul de munca prin transfer daca angajatorul este acelasi? Mai precis lucrez in cadrul Serviciului Public de Asistenta Sociala, ca asistent medical si doresc sa-mi schimb locul de munca la Caminul pentru Persoane Varsnice, tot ca asistent medical, ambele institutii fiind sub patronajul primariei locale. Multumesc
Transferul nu mai este posibil pentru personalul contractual , ci numai pentru functionarii publici.

Daca este vorba despre acelasi angajator, atunci se poate face act aditional de schimbare locului de munca de la Serviciul Public de Asistenta Sociala la Caminul pentru Persoane Varsnice.
Multumesc. P.S.actul aditional se poate face pe o perioda determinata?
Se poate face si pe durata determinata. Insa la incheierea duratei trebuie incheiat alt act aditional pentru a se reveni la situatia initiala.