Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contabilitate vanzare on line
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contabilitate vanzare on line

Buna ziua,un ong care este platitoare de tva si are si activitati economice este obligata sa aiba casa de marcat pt. vanzarile on line?
Nu. La comenzile online si livrarea prin firmele de curierat dati factura odata cu livrarea produselor (pe care scrieti: cu plata ramburs). Incasarea o face firma de curierat care apoi va vireaza banii in contul bancar al ong.