Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Desfiintare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Desfiintare punct de lucru

suntem doi asociati la un SRL, am deschis un punct de lucru unde doar dupa o luna contractul de inchiere al spatiului s-a reziliat iar activitate la punctul de lucru nu s-a desfasurat. un asociat administrator vrea sa renunte la SRL si eu ma gandam sa inchid punctul de lucru. care sunt aceste demersuri? si trebuie sa depun anumite declaratii la adm financiara precum sa rezulte ca nu am avut activitate?
Daca sunteti inregistrat ca platitor de impozit pe profit, treceti 0 la rubrica respectiva (rd. 02). Daca sunteti platitor de impozit pe venitul microintreprinderilor treceti 0 pe randul respectiv (rd. 06).