Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Judecatorul poate hotari in numele meu?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Judecatorul poate hotari in numele meu?

Un urma unui divort cu minor judecatorul a decis custodia comuna a minorei cu domiciliul la mama , minora se afla in spania si are virsta de 13 ani , mama inca mai are domiciliul in romania , in spania are doar o rezidenta dar fara drept de lucru . Minora are pasaportul expirat de un an jumate mama insista sa-i dau o procura speciala pentru ai face pasaport minorei IAR EU REFUZ ACEST LUCRU deoarece aceasta a dus in eroare autoritatile spaniole . Eu sunt de acord sa merg in romania sai dau semnatura pentru obtinere pasaportului . Aceasta ma dat in judecata unde cvere ca judecatorul sa dea imputernicire mamei pentru ai face pasaportul .
Intrebarea mea este daca judecatorul poate decide in numele meu acest lucru ?
VA MULTUMESC
La ordonanta prezidentiala minora mia fost inncredintata mie pina la terminarea procesului , mama a refuzat sa o aduca pe minora in tara . Acuma am depus cerere la judecatorie pentru program de vizita , dar mama minorei nu o sal respecte mai mult ca sigur