Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dreptul la pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dreptul la pensie anticipata

buna ziua si la multi ani intrebarea mea este daca sotia mea nascuta la 13/01/1956 cu o vechime in munca de 29 ani si 11 luni din care 12 ani de grupa a 2a in rominia si 1 an si 7 luni lucrati in spania se poate pensiona anticipat conteaza perioada lucrata in spania la calcularea stagiului si daca da ce documente ar trebui sa aducem din spania in rominia va multumesc si va doresc un an bun

Cererea se va depune la casa teritoriala de pensii a locului de domiciliu din Romania.
Formularul E207 il cereti de la Casa de Pensii sector 6 si il depuneti tot acolo.