Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cod CAEN pentru firma ce va desfasura activitate de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cod CAEN pentru firma ce va desfasura activitate de contabilitate pentru asociatia de proprietari

Buna ziua!

As vrea sa ma lamuriti, daca se poate sa infiintez o societate cu cod de activitate CAEN 7022 "Activitati de consultanta pentru afaceri si management" pentru a presta servicii de contabilitate pentru asociatia de proprietari?
Nu pot sa desfasori activitati de contabilitate cod CAEN 6920, deoarece nu sunt expert contabil.
Da, am studii economice. In situatia asta, daca vreau sa imi infiintez firma pentru a realiza aceste servicii de contabilitate, care cod CAEN este cel mai potrivit?