Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie minor

Buna ziua,as vrea sa intreb daca o mama poate sa isi piarda copilul minor in varsta de 4 ani la divort,daca da care ar fi conditiile!Va Multumesc!
Si daca ar fi adevarat, infidelitatea ei are legatura cu divortul, daca el probeaza, casatoria se poate desface din vina ei, daca si ea poate proba ca el o bate, se va desface din culpa comuna.
Faptul ca ea a avut o relatie extraconjugala nu are legatura cu copilul, nu isi pierde dreptul de a locui cu copilul din pricina asta, daca e o mama buna e de ajuns.
Se poate muta cu copilul in alta chirie de pe acum.
gi-jane2, moderator
Multumesc mult ptr raspuns!