Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... NCP - Inselaciune premeditata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

NCP - Inselaciune premeditata

Buna ziua!
Intrebare: cum se pedepseste INSELACIUNEA PREMEDITATA ( ma refer la bani primiti si scutiti din alte plati pt servicii neonorate voit, exista probe video si scrise) cf noului cod ?
Multimesc anticipat,
Maia
Sfatul meu e sa urmarit calea civila.
Nu va fi înşelăciune in sens penal si in penal e drum inchis.