avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale obligativitate de a incheia contract pentru ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

obligativitate de a incheia contract pentru deratizare, dezinfectie,dezinsectie, etc

buna ziua,


doresc si eu un raspuns la urmatoarea intrebare:


Este obligat un agent economic sa incheie un contract de servicii cu o firma de deratizare, dezinfectie etc?
Societatea are un bar spatiul fiind de 50mp.


multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Ramoon , utilizator 08:45, 7 Martie 2013
Buna ziua,

Ma intereseaza pentru un cabinet stomatologic daca e obligatoriu un astfel de contract si de cate ori pe an trebuie facuta?
Noi avem un contract in care e prevazut ca serviicile de dezinsectie se face de 4/an, e ok?

Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contracte obligatorii firma c.h c.h buna ziua! recent am deschis un magazin de decoratiuni si am inteles ca sunt obligata sa inchei un contract de deratizare, dezinfectie si dezinsectie, precum ... (vezi toată discuția)
Dezinsectie RaluA RaluA Buna ziua. De cateva luni au inceput sa apara gandacii de bucatarie si cei de canal. Am luat solutii si aparate speciale, insa fara efect. Apar zilnic. Am ... (vezi toată discuția)
Dezinsectie zanaisa zanaisa Va rog sa imi spuneti daca exista o lege care sa oblige locatarii sa faca dezinsectie in locuinte ,in cazul in care este focar in bloc. Se poate aplica Legea ... (vezi toată discuția)