Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte de instrainare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte de instrainare casa

Buna ziua ,
Va rog sa imi spuneti daca se poate face act de donatie pe o casa intre 2 frati cand exista si un al 3-lea sau trebuie act de vazare cumparare.

Multumesc
Vrea sa vanda sau sa doneze ? Daca ii ia bani e vanzare, daca ii da gratis e donatie si din acte ar trebui sa rezulte situatia reala. Sa ii doneze fara teama, daca e sanatos la minte, celalalt frate nu are ce obiecta.