Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social

Buna ziua, as vrea sa deschid un SRL-D cu doi asociati. eu cu un prieten. iar sediul as vrea sa-l fac la prietenul meu. Dar el este din alt Judet. Ce acte imi trebuiesc??
bob02008 a scris:
... deci il incheie doar el cu taica-su ,

Nu neaparat el cu taica-su, puteti si dvs cu taica-su. Oricare dintre cei care vor infiinta firma.

In rest ati inteles bine!
Actul de comndat, dar si actul constitutiv se completeaza in spatiile punctate dup modelul tipizat cu pixul sau se face la calculator? Urmand doar semnatura sa fie pusa pe documente...
Actul de comodat oricum il faceti este bine.
Actul constitutiv trebuie tehnoredactat.
Ma puteti ajuta va rog cu un model de act constitutiv de DOI ASOCIATI cu drepturi egale pentru un SRL-D? Am gasit model doar pentru un asociat unic.