avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social

Buna ziua, as vrea sa deschid un SRL-D cu doi asociati. eu cu un prieten. iar sediul as vrea sa-l fac la prietenul meu. Dar el este din alt Judet. Ce acte imi trebuiesc??
Cel mai recent răspuns: bob02008 , utilizator 11:36, 19 Iunie 2014
bob02008 a scris:
... deci il incheie doar el cu taica-su ,

Nu neaparat el cu taica-su, puteti si dvs cu taica-su. Oricare dintre cei care vor infiinta firma.


In rest ati inteles bine!
Actul de comndat, dar si actul constitutiv se completeaza in spatiile punctate dup modelul tipizat cu pixul sau se face la calculator? Urmand doar semnatura sa fie pusa pe documente...
Actul de comodat oricum il faceti este bine.
Actul constitutiv trebuie tehnoredactat.
Ma puteti ajuta va rog cu un model de act constitutiv de DOI ASOCIATI cu drepturi egale pentru un SRL-D? Am gasit model doar pentru un asociat unic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere pc lucru societate in curs de infiintare adela05 adela05 In dosarul de infiintare a unui SRL, daca vreau sa am si un pc de lucru, depun ctr de comodat pt pc de lucru (si ctr este intre propietar si srl in curs de ... (vezi toată discuția)
Deschidere srl pentru o mica afacere de familie Mihai95 Mihai95 Buna seara , am de gand sa deschid o afacere familiara , mai exact un spatiu 10-15 metrii patrati intr-o zona circulata si anume in gara din orasul meu. Cam ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma sucala sucala cum si ce documente sunt necesare pentru infiintare firma srl?:) (vezi toată discuția)