Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chirias ANL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chirias ANL

Buna ziua !
Locuiesc intr-un bloc ANL,de aproape 5 ani,din motive administrative din 10 chiriasi am ramas doar 2,a fost taiat curentul electric pt neplata.Nu avem apa calda si caldura.Am trimis o adresa primariei ,drept raspuns ma notifica ,ca in cazul in care nu se mai muta nimeni in bloc nu ni se vor mai prelungi contractele de inchiriere ,in consecinata ne da afara ,elegant,Iar in ce priveste utilitatile vor fi racordate numai dupa ce vor recupera ei datoriile de la ceilalti chiriasi Mentionez ca eu nu am nici macar un leu datorie la Primarie si nici la utilitati,chiria este de 300Ron/luna.Va rog sa-mi spuna cineva daca este corect cum procedeaza ?Am eu o vina pt altii? Este normal ca dupa 5 ani sa ma arunce in strada cu familia( sotul si un copil minor)?.Va rog cine poate sa ma ajute!
LISA2000, utilizator
Buna ziua! chiar nimeni nu stie nimic?
Nu ma puteti ajuta macar cu un sfat?
Nu mi s-a mai intamplat asta niciodat pe acest site.