Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Sabie prin posta
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Sabie prin posta

Buna seara .Doresc sa achizitionez o replica de sabie europeana din sec 15 din otel carbon de pe un site din strainatate,si vreau si eu sa stiu daca este vreo problema cu serviciul postal daca imi livreaza acest item.Stiu ca sunt legi impotriva armelor albe si chestii,si vreau sa stiu daca trebuie sa fac ceva inainte ...
Solicitati sa va fie trimisa printr-un serviciu de curierat si nu prin posta obisnuita.
Atentis sporita la documentele de provenienta
Da ,se livreaza prin UPS ,deci nu ar trebui sa am probleme .As mai vrea sa stiu la ce se refera ZIP code ,si cum il aflu .
ZIP code este codul postal in USA si probabil va cer codul postal al adresei de domiciliu.

[ link extern ]