Forum Discuţii juridice Executare silită Localizare obiect leasing
Discuție deschisă în Executare silită

Localizare obiect leasing

In cazul in care utilizatorul a instrainat in mod ilegal obiectul leasingului, ce demersuri pot fi efectuate in vederea localizarii bunului ?

Utilizatorul nu vrea sa colaboreze, iar politia ne-a comunicat ca nu ne poate comunica datele noului detinator, numai la cererea instantei de judecata.'

Ce pot face executorii judecatoresti in vederea localizarii bunului ? Sau asta cade in sarcina creditorului ?
Cand am spus sa faca cerere la politie nu m-am referit sa prinda hotul ci sa verifice in baza de date pe numele cui e inmatriculata masina. Aceasta masina are o serie de sasiu care se incarca in baza de date la inmatriculare. Prin urmare executorul face o cerere prin care cere politiei sa identifice pe numele cui e inmariculat autoturismul cu seria de sasiu nr.........................., ce e asa de greu?