Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Datornici in asoc. de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Datornici in asoc. de proprietari

Buna seara, sunt hotarat sa intrerup apa calda si poate si rece a unor apartamente rau platnice. Cum pot sa ma pun la adapostul unei legi sau a unei Hot. AG ,CA ?
Cu datul in judecata m am saturat, sunt o gramada de chichite care pot intarzia procesul sau chiar executarea.

CU STIMA
Cum veti reusi sa opriti apa doar la anumiti proprietari Au coloane individuale?
Se pare ca . dvs. ati gasit o solutie tehnica. F. bine . E interesant de aflat , sper ca ne veti comunica si noua , poate o vor aplica si in alte asociatii cu rau platnicii. Succes !!
Unul dintre proprietari locuieste la ultimul etaj, aici este simplu 'robineti le cel de sub el', iar ceilalti ii ocolesti cu alta teava separat , o sa coste ceva dar este mai simplu, dar cred ca ies mai ieftin decat in procese intinse pe ani de zile, bani ,nervi si legislatie intortocheata....
Va anunt cum si ce fac .
Cu stima.
cornel0102, utilizator