Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... marirea pensiei alimentare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

marirea pensiei alimentare

as dori sa stiu daca la depunerea actelor pt marirea pensiei alimentare am nevoie de avocat si daca trebuie sa ma prezint la tribunal la termenul citat
Cata Andrei, amânarea s-a făut pentru a obţine oficial veniturile din ţara unde lucrează, dacă pârătul nu le-a depus până acum.

In cazul in care paratul si-a schimbat locul de munca si nu se cunoaste detalii despre, cum se procedeaza?

Multumesc.

Dacă aţi furnizat informaţia cu adresa pârâtului şi numărul actului cu care se identifică acolo, va fi găsit şi vor fi furnizate datele, chiar dacă şi-a schimbat locul de muncă.
Nu se banuieste de ce anume s-a amanat un dosar, se merge la dosar si se citesc incheioerile si se afla exact. Altfel, puteti pierde cu brio si nu stiti de ce.
Comisia rogatorie a fost dispusa de instanta, trebuie vazut pentru ce. Dureaza comisiile rogatorii de regula circa 6-9 luni. Depinde si de tara, sigur. Depinde daca stiti sa sariti pasi, sa faceti adrese acolko sa mai aflati ceva pe cai neoficiale, pe langa dosar, ca sa scurtati timpul.