Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inscriere creanta la Arhiva Electronica de Garantii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inscriere creanta la Arhiva Electronica de Garantii Reale Mobiliare

in 12.08.2009 am incheiatIn 12.08.2009 am incheiat un contract SC Orange SA cu durata de 24luni In 12.09.2014 am primit o adresa de la EOS KSI prin care ma anunta ca in calitate de comisionar al cesiunii de creanta fara a mi se preciza data cesionarii creantei afirma ca sint inregistrata in evidentele lui EOS KSI cu un debit in val. de 3246.34Ron care se compune din c/val facturii emise in 16.12.2010 si factura 16.01.2011 cu o valoare insumata de 1094.18Ron la care se aduga PENALITATI de Intirziere de 1094.18Ron Dobanda legala de 246.34Ron la care se mai adauga Taxa de reziliere in suma de 811.62Ron
Totodata mi s-a comunicat ca in 11.05.2012 au inscris creanta la Arhiva Electronica de Garantii Reale Imobiliare
Va rog sa ma ajutati in aceasta problema
cred ca e vb de garantii mobiliare :)
Puteti cere socoteala la AEGRM