Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare somer
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare somer

Am o intrebare: daca o societate comerciala angajeaza un somer cu contract pe perioada nedeterminata de ce facilitati beneficiaza atat angajatorul cat si noul angajat?
Pai daca a murit "in fasa" ? B-) Ce sa mai dea saracu buget atatea subventii, vreti sa sucombeze?
Cetateni nemultumiti ce sunteti! X-( Nu-i suficient ca am investit in tichetele voastre de vacanta? :P
Ei ce se mai plange lumea asta ca nu are paine cand poate sa-si ia tichete de vacanta:thumbup: !
ufff , azi am ascultat-o pe o tanara juna mai bine de jumatate de ora perorand despre avantajele acordarii tichetelor de vacanta !
la final , crezand ca m-a convins i-am spus ca sunt avantajoase numai ptr ei , cei ce se ocupa de astea , ca bietul angajator de unde sa le mai suporte .

fie vb intre noi , fetele , pentru unii angajati fiecare zi de munca e o zi de vacanta , asa ca daca le dam salarii mai vor si tichete ?? X-(
off topic
pentru unii angajati fiecare zi de munca e o zi de vacanta

:clapping: vreau si eu acolooooo ... cum de numai unii gasesc un loc de munca unde toata ziua :hugall:... sau :yawn:
si altii toata ziua #-o
da-mi doamne locul meu de munca :worthy: cel de toate zilele si nu ma duce pe mine in ispita :dance4:
Gratiela Ratiu, Consultant resurse umane