avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare somer
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare somer

Am o intrebare: daca o societate comerciala angajeaza un somer cu contract pe perioada nedeterminata de ce facilitati beneficiaza atat angajatorul cat si noul angajat?
Cel mai recent răspuns: Gratiela Ratiu , Consultant resurse umane 10:02, 26 Mai 2009
Pai daca a murit "in fasa" ? B-) Ce sa mai dea saracu buget atatea subventii, vreti sa sucombeze?
Cetateni nemultumiti ce sunteti! X-( Nu-i suficient ca am investit in tichetele voastre de vacanta? :P
Ei ce se mai plange lumea asta ca nu are paine cand poate sa-si ia tichete de vacanta:thumbup: !
ufff , azi am ascultat-o pe o tanara juna mai bine de jumatate de ora perorand despre avantajele acordarii tichetelor de vacanta !
la final , crezand ca m-a convins i-am spus ca sunt avantajoase numai ptr ei , cei ce se ocupa de astea , ca bietul angajator de unde sa le mai suporte .

fie vb intre noi , fetele , pentru unii angajati fiecare zi de munca e o zi de vacanta , asa ca daca le dam salarii mai vor si tichete ?? X-(
off topic
pentru unii angajati fiecare zi de munca e o zi de vacanta

:clapping: vreau si eu acolooooo ... cum de numai unii gasesc un loc de munca unde toata ziua :hugall:... sau :yawn:
si altii toata ziua #-o
da-mi doamne locul meu de munca :worthy: cel de toate zilele si nu ma duce pe mine in ispita :dance4:
Ultima modificare: Marți, 26 Mai 2009
Gratiela Ratiu, Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj olguta79 olguta79 Daca sunt in somaj si sunt angajata de o firma pe 8 ore, firma respectiva primeste cei 500 lei de la stat?Ma pot anagaja si la o alta firma pe 2 ore/zi? (vezi toată discuția)
Am nevoie de o parere adrian_huned adrian_huned Sincer sunt putin nedumerit cu o problema, daca m-am angajat acum in timp ce sunt in somaj, ce facilitati are angajatorul? nu de alta dar am auzit ca ... (vezi toată discuția)
Facilitati angajator de someri cu varsta de 47 de ani ciobotaru elena ciobotaru elena Ce facilitati are un angajator care angajeaza pe cineva cu varsta de 47 de ani si este in somaj pana la sfarsitul lui iulie? (vezi toată discuția)