Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrarea in vigoare a unei norme
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrarea in vigoare a unei norme

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns.Sa zicem ca in Monitorul Oficial de azi este publicata o lege,o ordonanta,o norma metodologica....etc.Ma intereseaza in cat timp de la publicare intra in vigoare.Va multumesc....
De la data emiterii ,de catre guvern, a unei OUG in cat timp apare in monitorul oficial?