Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pot afla de la evidenta populatiei daca o persoana are ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pot afla de la evidenta populatiei daca o persoana are copii?

Pot obtine informatii de la evidenta populatiei daca o femeie a nascut?
Ce demersuri trebuie sa fac? Pot obtine aceste informatii daca am CNP-ul femeii care a nascut un copil despre care vreau sa aflu?
Ms.
Buna seara! Fosta a iesit ilegal cu fetita mea, cum pot sa demonstrez ca in momentul ieșirii nu avea documente pentru a putea face acest lucru?
E nevoie de detalii. IN esenta, ea nu ar fi trebuit sa poata iesi, asadar trebuie intai analizat cu ce acte a iesit, cerut detalii de la frontiera si apoi vazut ce si cum.
S-au intors?