avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum se face contabilitatea la un site de anunturi?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum se face contabilitatea la un site de anunturi?

Buna,

Intrebarea mea este cum se face contabilitatea la un site de anunturi , pe care mii de oameni isi publica contra cost un anunt de vanzare auto?

In sensul ca, eu trebuie sa facturez fiecare persoana fizica pentru suma care o incasez?

Cu multumiri pentru orice raspuns,

Puiu
Ultima modificare: Miercuri, 26 Noiembrie 2014
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cabinet Expert Contabil , Contabil 18:53, 27 Noiembrie 2014
Diana,

Iarta-ma, dar n-am inteles raspunsul tau.
Nu ii traduci te rog acestui neinitiat :)

Multumesc,
Darlea
Scuze, de care dintre raspunsuri vorbiti, daca e vorba de ultimul, era un raspuns la observatia domnului Marian Bratu ca nu oricine poate detine personale, daca era vorba de altceva va rog sa reveniti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lncasari paypall elenasit elenasit Buna ziua, Am incasat prin banca o suma in EUR de la mai multi utilizatori reprezentand taxa citire online revista. Trebuie emisa factura cu TVA pe fiecare ... (vezi toată discuția)
Refuza sa-mi dea factura... mozzie mozzie Buna ziua, Din august pana in noiembrie am inchriat masini de la o firma din constanta in valoare de peste 2000 euro... acum cine mi-a inchiriat masinile ... (vezi toată discuția)
Emitere factură i.i. ZPR ZPR Bun găsit tuturor! Sunt, de curând, titularul unei Î.I. (6311) și a venit vremea emiterii primei facturi. Vă rog să mă îndrumați astfel încât să ... (vezi toată discuția)