avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj dupa somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj dupa somaj

Buna ziua,

Daca am fost in somaj, m-am angajat si iar restructureaza postul pe pricipiul "ultimul venit, ptrimul plecat" mai pot beneficia de somaj???
Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:29, 9 Ianuarie 2015
Nu mai puteti beneficia de somaj , intrucat ati avut c.i.m. pe durata nedeterminata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare pe perioada determinata iliemailat iliemailat recent am fost angajat la o s.c. pe perioada de trei luni (Perioada de proba). dupa expirarea celor trei luni, mai au dreptul cei de la conducerea sc sa-mi ... (vezi toată discuția)
Somaj OLIVIA_L OLIVIA_L Buna ziua! Incepand cu luna aprilie 2020 am fost in somaj iar din iulie 2020 m-am angajat cu cim pe perioada nedeterminata . In cazul in care incetez cim pot ... (vezi toată discuția)
Drept de somaj adimicu adimicu Buna ziua, As dori sa-mi spuneti daca am drept de somaj dupa vechime neintrerupta in ultimii an ( contract nedeterminat), dar in care am beneficiat de ... (vezi toată discuția)