Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare teren

Suntem 4 frati.Am mostenit de la parinti 4 ha de teren arabil. In certificatul de mostenitor , notarul nu a facut referire la faptul ca fiecare primeste1 ha de teren ci a mentionat ca fiecare primeste cota de 1/4 parte din avere drept mostenire. Acum ni se cere sa delimitam aceast teren cu toate ca in titlul de proprietate al mamei este mentionata suprafata, categoria vecinatatile, tarlaua. Cum se procedeaza?
Va multumesc!