Forum Discuţii juridice Executare silită Vânzarea unui imobil aflat sub sechestru
Discuție deschisă în Executare silită

Vânzarea unui imobil aflat sub sechestru

Buna seara,
Un imobil pus sub sechestru de mine a fost vândut de către proprietar deși era înscris in cartea funciară ca nu este liber de sarcini...acest contract de vânzare cumpărare este valid? Sau am posibilitatea de a contesta in instanța încheierea acestuia?
Ce posibilitati as avea si care ar fi următorii pași de urmat?

Va multumesc!
E clar ca nu ti-ai recuperat banii din vanzarea imobilului! Trebuie sa faci o actiune in instanta pt.constatarea nulitatii actului de vanz.-cump. sau pentru recuperarea sumei de la vanzator. Depinde care e situatia si ce acte detii. E doar parerea mea.Ai actele prin care ai pus sub sechestru imobilul? Consulta URGENT un avocat si depune actiunea la judecatorie. Daca nu te descurci financiar,cere la primul termen un avocat din oficiu.