Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... consilier client zona rapida
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

consilier client zona rapida

Buna seara. Sotia mea are un credit de la o banca romaneasca. E la zi cu toate ratele pe care le plateste la fiecare sfarsit de luna. Azi a primit un telefon de la banca cica a ramas in urma cu plata din decembrie. Mare a fost uimirea ei zicand ca ea a platit si are si chitanta respectiva. Bomba. Cand se uita la chitanta vede ca e trecut numele doamnei de la ghiseu : titular cont..solicitant...numele functionarei. La descrierea tranzactiei erau alte cifre nu ale sotiei. Nr.contract. Ce e de facut? Intrebare: chitanta de depunere numerar este in doua exemplare nu? Unu ramane la sotie si cealalta la banca care este semnata nu?
Nu aveți de ce sa depuneți plângere, poate fi o greșeală, mergeți întâi la ghișeul bancii.
gi-jane2, moderator
S-a rezolvat problema. Era greseala functionarei. Multumesc inca odata. O zi placuta.