avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 361 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA suspendata

PFA cu activitate suspendata incepand din 2014 , trebuie sa depuna vreo declaratie in 2015 ?
Mentionez ca este inregistrata cu norma de venit, neplatitoare de TVA .
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 12:23, 18 Ianuarie 2015
Nu trebuie sa depuna. Totusi,ar fi bine sa intrebati la Administratia fiscala daca in evidenta lor PFA figureaza cu activitatea suspendata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa cu multiple caen si norma de venit monovertex monovertex Buna seara, Am infiintat recent un PFA pentru care am completat CAEN 6202 drept cod principal si 6201 si 6209 ca secundare (6209 nu era neaparat necesar, ... (vezi toată discuția)
Pfa norma de venit cu tva bogdanblue bogdanblue Buna seara, As avea si eu o intrebare. Se poate infiinta un PFA norma de venit cu TVA chiar daca nu depasesc 35000E pe luna. Multumesc. (vezi toată discuția)
Indemnizatia de crestere copil pfa cristi_cornea cristi_cornea Buna ziua. Sotia a nascut in 07 feb 2015 si are un PFA reactivat in august 2012. In perioada sep 2013 - feb 2014 a fost si angajata cu contract de munca. Din ... (vezi toată discuția)