Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

buna ziua mama mea are 49 de ani ,ea a lucrat in uzina tractoru brasov are 16 ani de grupa 1 la otelarie iar tata are 55 de ani si la fel ca mama a lucrat 16 ani in turnatorie as dori sa stiu cand au dreptu la pensie --------'
Precizati:
-Luna si anul nasterii mamei
-Stagiul total de cotizare pentru fiecare.
20 noiembrie 1965 mama
16 iunie 1960 tata dar de cotizare nu au nici ei idee ,mai exact
Cati ani in total a lucrat fiecare.
Infara de anii de grupa au mai lucrat ?Cat ?
se pun si ani de somaj ?

nu au mai lucrat cu carte de munca ,,au 16 ani jumatate in fabrica dupa care 1an ordonanta si 6 luni somaj

Gabriela Pintea, Consilier juridic