Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Impozite platite la 2 Job-uri ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Impozite platite la 2 Job-uri ?

Buna seara.....am si eu o nelamurire legata de plata impozitelor pe salarii. Momentan sunt angajat in 2 parti : Intr-o parte sunt part time Continental Automotive ( 4 ore ) si in cealalta parte tot part time ( 2 ore ), iar locul de baza este Continental, de aici primesc si bonuri. Este adevarat ca daca locul meu de munca de baza este Continental, la cealalta firma nu mai platesc unele impozite pe salariu ? de ex. am inteles ca nu voi mai plati CAS la cealalta firma unde sunt cu 2 ore? este adevarat ?
1. Impozitele si contributiile se retin si se platesc pentru fiecare venit in parte.

2. La locul de munca de baza se face deducerea personala iar la celelalte locuri de munca nu.