avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ridicare popririi pe contul de salariu (deblocare card ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ridicare popririi pe contul de salariu (deblocare card pentru folosire bancomat)

Am o problema cu privire la ridicarea popririi pe contul de salariu .
Am primit adresa ridicare poprire de la executor in care scrie asa "va solicitam ridicarea popririi doar in ceea ce priveste venitul salarial" pe contul de salariu aceasta adreasa o are si banca , dar banca imi tine in continuare contul blocat , pe acel cont de salariu si ridic salariu de la ghiseu , iar card nu-l pot folosi sa scot banii de la un bancomat ( atm )

Ce trebuie sa fac in cazul de fata , cand executorul cunoaste ca anagajatorul trimite banii in contul lor , la fel si banca .
Eu nici măcar nu am primit nimic acasă un plic nimic mqm trezit cu proprie si banca a zis caci nu ei a pus proprie eu am un credit dela garanți credit dar aia nu este banca ce sa fac răspuns va rog

Simona borcau a scris:



mihai000123 a scris:

Am o problema cu privire la ridicarea popririi pe contul de salariu .
Am primit adresa ridicare poprire de la executor in care scrie asa "va solicitam ridicarea popririi doar in ceea ce priveste venitul salarial" pe contul de salariu aceasta adreasa o are si banca , dar banca imi tine in continuare contul blocat , pe acel cont de salariu si ridic salariu de la ghiseu , iar card nu-l pot folosi sa scot banii de la un bancomat ( atm )

Ce trebuie sa fac in cazul de fata , cand executorul cunoaste ca anagajatorul trimite banii in contul lor , la fel si banca .

Si eu sunt cu proprie ce fac nu pot să-mi scot sakaru

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lamurire indisponibilizare/blocare cont bancar leus leus Va rog o parere in ceea ce priveste indisponibilizarea unui cont bancar: -daca legea dispune ca executorul judecatoresc emite o adresa prin care banca sa ... (vezi toată discuția)
Poprire Xm3n Xm3n Trebuie sa fiu anuntat cind incepe poprirea?o firma recuperatoare poate vinde creanta mai departe? (vezi toată discuția)
Executare silita PaulMarica PaulMarica buna seara, va rog sa imi dati un sfat in legatura cu urmatoarele: am un credit aflat in executare silita, s-a facut poprire o treime din salariul sotiei ... (vezi toată discuția)