Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... nulitate relativa versus nulitate absoluta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

nulitate relativa versus nulitate absoluta

in ce conditii nulitatea absoluta devine nulitate absoluta pe O.G. 2/2001,stiu ca exista o pronuntare a inaltei curti de casatie si juastitie sau................... in care s-ar spune ca in momentul in care motivele de nulitate relativa sunt folosite de agentul constatator pentru a produve un prejudiciu ,nulitatea relativa se transforma in nulitate relativa.

Ex nu se precizeaza calea de atac a Procesului verbal ,se face plincere la judecatoria resedinta de judet ,iar in intimpinare agentul constatator invoca exceptia de necompetenta a judecatoriei.
este acest caz nulitate relativa transformata in nulitate absoluta?
~ Conținut șters la cerere ~