avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Decizie suspendare activitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Decizie suspendare activitate

Buna ziua,
Daca ultima zi a concediului de maternitate este 13 aprilie, cererea de suspendare a activitatii si, apoi, decizia de suspendare a activitatii trebuie sa aiba data de 14 aprilie sau ce data?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:35, 15 Aprilie 2015
inseamna ca, fiind si asociat unic, si salariat, trebuie sa depun la dosar si dovada de la ANAF ca nu am venituri ca asociat unic, si adeverinta tip pt salariati. Asa este? Multumesc.
Ati inteles corect.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documente cresterea copilului ancadragan ancadragan Ce documente trebuie intocmite unei persoane care intra in postnatal? Multumesc! (vezi toată discuția)
Concediu inainte de nastere, concediu paternal, indemnizatie habar habar Buna seara! Am mai multe nelamuriri si as avea nevoie de parerile voastre. Sotia s-a angajat in luna august 2017. Eu lucrez de mai bine de 5 ani. Ne-a ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal iuliaiulia01 iuliaiulia01 Ce acte trebuie duse angajatorului pentru intrarea in concediul prenatal? (vezi toată discuția)