Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

Care este procedura prin care bunurile dobandite in timpul casatoriei sa fie mostenite de copilul rezultat din aceasta casatorie .Mentionez ca unul din soti are un alt copil dintr-o alta casatorie.

Multumesc!
Sa renunte sotul supravietuitor la mostenire dupa decesul persoanei mostenite.