Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general M-a furat contabila
Discuție deschisă în Contabilitate în general

M-a furat contabila

buna ziua!
am o firma mica si am fost plecata din tara.in locul meu a ramas imputernicit fratele meu mai mic.contabila a profitat si din aprilie 2014 nu a mai platit la bugetul de stat,mai precis asigurarile pentru angajat,bani pe care noi ii dadeam in fiecare luna...ulterior am primit si amenzi de la anaf deoarece nu a depus nici declaratiile lunare.ce pot sa fac ca sa imi recuperez banii?o dau in judecata?de ce se face vinovata?
va rog,poate ma puteti ajuta!
multumesc anticipat!
Ce este contabila? Salariata sau v-a prestat servicii baza contractului de prestari servicii ca si contabil autorizat sau expert contabil ?