Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... documentatie fonduri pentru o firma de turism
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

documentatie fonduri pentru o firma de turism

Buna ziua,
Va rog sa ma indrumati cum sa procedez daca vreau sa obtin ceva fonduri europene pentru a putea continua dezvoltarea unei afaceri de familie privind o pensiune la munte . Avem teren propriu, am turnat fundatia viitoarei locatii si cam atat . Acum caut fonduri dar nu vreau de la banci ca ne usuca.
multumesc
Prin masura 313 se finanteaza:
-investitiile in infrastructura turistica
-investitiile in activitati recreationale
-investitiile in centrele de informare, amanejarea traseelor turistice, marcaje turistice, refugii, sisteme electronice de rezervare, trasee tematice
-marketingul serviciilor turistice rurale
Buna seara as fi si eu interesat de accesarea acestui tip de credit pentru connstructia unie pensiuni, eu detin 6000mp teren intr-o localitte din Jud. Arad, dar pentru inceput nu dispun de finantare proprie, care ar fi pasi de urmat. Am inteles din ce am citit de la dl. Laszlo ca 50% din ivestitie trebuie sa ai, iar aceilalti 50% ii primesti.