Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general impozitare micro 2009
Discuție deschisă în Contabilitate în general

impozitare micro 2009

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti cum se impoziteaza un SRL infiintat in febr 2009, ca si microintreprindere, pe trim 2 /2009?
Va multumesc
maran corina a scris:

5.La art 34 alin (7) si (8) se modifica si vor avea urmatorul cuprins : " ( 7) Pin exceptie de la prevederile alin (6) , contribuabili prevazuti la alin (1) (Exceptia se refera la faptul ca nu poti lua ca baza de calcul veniturile din anukl precedent - acesta neexistand)nou-infiintati efectueaza plati anticipate in contul pe profit la nivelul primei transe de venituri totale , prevazuta la art 18 alin (3) , recalculat in mod corespunzator pentru perioada respectiva

Art si aliniatele mentionate de dvoastra se refera la societati bancare. Cititi cu atentie cine sunt contribuabilii mentionati la alin 1 art 34.
t.simona, utilizator