Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Buna ziua

Daca o persoana si-a luat o saptamana concediu medical iar in acea perioada s-a casatorit fiul acesteia (pentru care se acorda 3 zile de concediu platite conf. CCM ramura), mai beneficiza de aceste3 zile, avand in vedere ca deja persoana era in concediu medical si cum se platesc?
In nici-uncaz nu se pune problema sa-i acordati cele 3 zile in perioada in care are concediu medical!

Le puteti aproba dupa aceasta perioda, daca doriti sau le puteti refuza daca doriti, este la latitudinea angajatorului daca nu exista o reglementare privin perioada acordarii acetsor zile in regulamentul dvs inern.
Va multumesc f. mult

say