avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1469 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Buna ziua

Daca o persoana si-a luat o saptamana concediu medical iar in acea perioada s-a casatorit fiul acesteia (pentru care se acorda 3 zile de concediu platite conf. CCM ramura), mai beneficiza de aceste3 zile, avand in vedere ca deja persoana era in concediu medical si cum se platesc?
Cel mai recent răspuns: say , utilizator 15:10, 3 August 2009
In nici-uncaz nu se pune problema sa-i acordati cele 3 zile in perioada in care are concediu medical!

Le puteti aproba dupa aceasta perioda, daca doriti sau le puteti refuza daca doriti, este la latitudinea angajatorului daca nu exista o reglementare privin perioada acordarii acetsor zile in regulamentul dvs inern.
Va multumesc f. mult

say

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile de concediu plătit pentru evenimente familiale deosebite TudorValentin TudorValentin Art. 24 din H.G. 250/19925, republicată. În cursul anului 2014, fiul salariatului ce solicită zilele de concediu plătit... s-a cununat - certificat de ... (vezi toată discuția)
Liber platit stelamudura stelamudura Buna ziua. Ieri am avut inmormantarea surorii tatalui meu (matusii mele). Ce grad de rudenie trebuie sa existe intre angajat si decedat pentru a primi cele 3 ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! pentru deces parinte sau ruda gr 2, sunt prevazute ... lavinia.turcanu lavinia.turcanu Buna ziua! Pentru deces parinte sau ruda gr 2, sunt prevazute 3 zile libere platite. Intrebarea este, daca salariatul a avut liber 13, 14 si 15 august, 15 ... (vezi toată discuția)