Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract munca part time intre 2 persoane fizice
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract munca part time intre 2 persoane fizice

Buna dimineata

Odata cu intoarcerea mea la birou o sa am o bona angajata part time. As vrea sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii parcurg pt a inregistra un contract de munca pe 2 ore.
Va rog mult sa ma ajutati cu cat mai multe detalii:

1. locuiesc in Bucuresti, sector 2 - unde ar trebui sa merg
2. ce acte sunt necesare din partea mea si din partea ei
3. ce taxe se platesc initial?
4. impozitele si celelalte taxe se vor plati lunar? Unde si cand le voi plati? Exista optiunea sa le platesc online?
5. in contractul de munca pot stipula obligatiile bonei?
6. programul fiind de 2 ore pe zi, zilele de concediu raman tot 21?
7. ce trebuie sa fac in momentul cand se incheie contractul de munca?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Nu stiu pe ce post o puteti angaja, intrucat in fisa psotului va trebui sa-i mentionati atributii de bona.