avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract munca part time intre 2 persoane fizice
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract munca part time intre 2 persoane fizice

Buna dimineata

Odata cu intoarcerea mea la birou o sa am o bona angajata part time. As vrea sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii parcurg pt a inregistra un contract de munca pe 2 ore.
Va rog mult sa ma ajutati cu cat mai multe detalii:

1. locuiesc in Bucuresti, sector 2 - unde ar trebui sa merg
2. ce acte sunt necesare din partea mea si din partea ei
3. ce taxe se platesc initial?
4. impozitele si celelalte taxe se vor plati lunar? Unde si cand le voi plati? Exista optiunea sa le platesc online?
5. in contractul de munca pot stipula obligatiile bonei?
6. programul fiind de 2 ore pe zi, zilele de concediu raman tot 21?
7. ce trebuie sa fac in momentul cand se incheie contractul de munca?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:16, 2 Martie 2016
Nu stiu pe ce post o puteti angaja, intrucat in fisa psotului va trebui sa-i mentionati atributii de bona.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am angajat o bonă, dar după 3 zile am dat-o afară pentru că mi-a furat din casă. ce sancțiuni pot primi pentru că nu i-am făcut contract de muncă? adusca adusca Ce sanctiuni pot primi daca angajez o persoana ca bona pt copil fara contract de munca ? Dupa 3 zile o dau afara pt ca mi-a furat din casa si are dosar la ... (vezi toată discuția)
Optiuni legale - angajare bona persoana fizica de catre o alta persoana fizica andrada80 andrada80 Buna seara Am gasit pe forum un raspuns din 2012 prin care se spunea ca ar fi posibila incheierea unui contract de munca intre 2 persoane fizice. Intre ... (vezi toată discuția)
Bona cu contract de munca nicoleta955 nicoleta955 Doresc sa mi se faca carte de munca . Lucrez ca bona la o persoana fizica, care are firma dar domeniul firmei este .... nu conteaza. Legal se poate intocmi ... (vezi toată discuția)