Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... neacordarea unei expertize grafosopice sesizarea cedo
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

neacordarea unei expertize grafosopice sesizarea cedo

Am depus o plangere penala pentru fals in inscrisuri oficiale si am invocat ca acest document nu este semnat de catre persoana abilitata pentru a indeplini conditia de fond si forma. Am solicitat audierea persoanelor indicate in plangerea penala si am indicat chiar si obiectivele expertizei .
Procurorul de caz fara a audia nici o persoana din cele indicate de catre mine si fara sa dispuna expertizarea semnaturii defaimate de catre mine, a clasat plangerea. Am atacat la procurorul ierarhic superior si a mentinut prima solutie. Am depus plangere la judecatorul de camera preliminara si mi-a fost respinsa ca fiind nefondata.
Ce pareri aveti am avut parte de un proces echitabil ?
Exista sanse ca cererea sa fie admisa la cedo?
Daca aveti cunostinta din jurisprudenata cedo va rog sa imi dati cateva exemple pentru spete asemanatoare.
Va multumesc.
Stimat forumist @FRD,

Nu se poate da un diagnostic medical profesionist cu privire la o afecțiune gravă, în lipsa analizelor și tot astfel nu se poate da un calificativ asura admisibilității cererii dvs, fără a se cunoaște dosarul.

Adică se poate, dar ca simplă vorbă, nicidecum ca sfat juridic de urmat. Iar discuțiile fără fond nu sunt utile nimănui și, tocmai de aceea , nu sunt încurajate de Forumul Avocatnet.

Din acest motiv nu pot fi decât de acord cu dl. @tgeorgescu.

Cu stimă.