Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Transfer impozit auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Transfer impozit auto

Buna ziua sotul si-a schimbat buletinul in 2.03.2011 adresa fiind la rural el pana in 2012 inclusiv a platit impozitul auto in Brasov in mediu urban,am cerut transfer dosar anul acesta in 25.01.2016 acesta ajungand la primaria teliu in mediu rural.Dupa multe demersuri am fost anuntata de cei de la primarie ca sotul trebuie inregistrat cu data de 2.03.2011,iar el trebuie sa achite si majorari in valoare de 171lei din data 2011 pana in prezent,lucru ce nu mi se normal daca eu in anul 2011-2012 am achitat la Directia Fiscala Brasov impozitul auto.Mentionez ca nu mi se pare normal ca atunci cand iti schimbi buletinul sa nu fi anuntat de cei de la primarie ce obligatii ai.Ce putem face?Va rugam ajutati-ne.
Am domiciliul în Micești jud.Arges. vreau să cumpăr un autoturism de la un proprietar din Girbou Jud. Salaj. Dar după transcriere, doresc sa.o înmatriculez tot pe Salaj. Este posibil?