Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Posibilitate depunere concluzii intre doua amanari
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Posibilitate depunere concluzii intre doua amanari

Buna ziua,

Partaj, ultimul termen s-a numit "amana pronuntarea", de fapt ar fi fost primul termen la care s-ar fi pronuntat. Inaintea acestui termen urma sa fie depuse concluziile partilor sau "Pledoaria finala" cred ca se mai numeste. Avocatii ambelor parti au depus concluziile, iar la data termenului s-a amanat pronuntarea cu o saptamana.

Desi l-am solicitat pe avocat sa imi arate concluziile inainte de depunere, n-a facut-o. Le-am vazut mai tarziu si as dori sa completez, adaug unele aspecte din concluziile dansului.

Intrebarea este: mai pot face asta?
Revin doar in ideea ca va fi util vreodata si altora: am depus concluziile si au fost acceptate. Daca judecatorul le-a citit, tine cont de ele sau nu... asta n-am de unde sa stiu.
Va multumesc!