avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Abonament perceput in avans de operatorii de cablu TV
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Abonament perceput in avans de operatorii de cablu TV

Buna ziua,

Ma confrunt cu o problema la facturile la serviciile RCS-RDS, in ceea ce priveste facturarea abonamentului si a traficului.

Imi poate spune cineva care este legea care reglementeaza plata abonamentelor in avans?
Stiu ca aparuse acum un an o lege prin care toti operatorii de servicii de telefonie, cablu tv , si alte utilitati, erau obligati sa nu perceapa in avans contravaloarea abonamentelor!

Multumesc anticipat
Andrei
Cel mai recent răspuns: UrbanJohn , utilizator 22:19, 18 August 2010
Si chestia asta se si aplica?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract furnizor soso35 soso35 Buna ziua Vin cu o problema pe care sunt sigur ca multi o au si anume contractul de televiziune cu U. Sunt client U. de aproape 10 ani iar in data de ... (vezi toată discuția)
Cine reglementeaza in romania sistemul de facturare betinal betinal Cine reglementeaza in Romania sistemul de facturare? M-am adresat oficiului pentru protectia consumatorului cu o problema legata de facturile emise de ... (vezi toată discuția)
Problema contract rds mihbar mihbar Buna ziua Sunt intr-o situatie total neplacuta cu cei de la RCS-RDS Romania. In urma cu 6 ani am facut un contract ei pentru un serviciu CableLink. In ... (vezi toată discuția)