Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Abonament perceput in avans de operatorii de cablu TV
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Abonament perceput in avans de operatorii de cablu TV

Buna ziua,

Ma confrunt cu o problema la facturile la serviciile RCS-RDS, in ceea ce priveste facturarea abonamentului si a traficului.

Imi poate spune cineva care este legea care reglementeaza plata abonamentelor in avans?
Stiu ca aparuse acum un an o lege prin care toti operatorii de servicii de telefonie, cablu tv , si alte utilitati, erau obligati sa nu perceapa in avans contravaloarea abonamentelor!

Multumesc anticipat
Andrei
Si chestia asta se si aplica?