avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant microentitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant microentitate

Stiu ca pentru bilantul la 31.12.2015 microentitatile nu mai trebuie sa depuna note explicative. As vrea sa stiu ce depun si daca s-ar putea sa primesc si un model din rapoartele care trebuie atasate la bilant. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Diana ionela Timoscov , Consultant fiscal 12:43, 8 Mai 2016
La bilant se anexeaza declaratia pe proprie raspundere a administratorului, procesul verbal de aprobare a bilantului si repartizarea profitului si raportul de gestiune.

Le gasiti aici:
www.avocatnet.ro/content/con...
www.avocatnet.ro/content/con...
www.avocatnet.ro/content/con...
Multumesc din suflet domnule Manea. Ca de obicei sunteti prompt in raspunsuri si de un real ajutor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Note de bilant microintreprindere 2015 Goguvoinicu Goguvoinicu Buna ziua! Pentru o microintreprindere (SRL) cu un salariat si o cifra de afaceri de 32000 lei pentru bilantul la 31.12.2015 se mai depun notele de bilant? ... (vezi toată discuția)
Anexe bilant microentitate cateldestept cateldestept Ce anexe se ataseaza la bilantul 2019 pentru o microentitate? (vezi toată discuția)
Note explicative pentru bilant ionela11 ionela11 Bună seara, Ce informații trebuie sa prezinte microentitatile la bilanțul la 31.12.2022? Mă puteți ajuta exact să e la fel că în x ... (vezi toată discuția)