Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie

Presedintele Comisiei Centrale primeste o indemnizatie separata de indemnizatia primita de la ANRP, el fiind si Presedinte al ANRP ?
Preşedintele Comisiei centrale este preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Restituirea Proprietăţilor.

In baza Legii nr. 165/2013, membrii Comisiei beneficiază de o indemnizaţie lunară reprezentând 50% din indemnizaţia lunară a preşedintelui Autorităţii Naţionale pentru Restituirea Proprietăţilor.
[ link extern ]

In speta, raspunsul este afirmativ la intrebarea dvs.