Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu crestere copil

buna ziua.am nascut pe 12 iulie.in cat timp trebuie sa depun actele pentru CCC si de la ce data intru in concediu dupa depunerea actelor?multumesc
Buna ziua .Ma aflu in urmatoarea situatie.Urmeaza sa nasc in 27 februarie si beneficiez de somaj deoarece am urmat cursurile la zi a unei scoli postliceale.in somaj ma aflu pana la data de 24 februarie.Intrebarea mea este daca e obligatoriu sa intru intai in concediu medical si dupa aceea sa depun actele pt ccc.Am intrebat la judet si mi s-a spus nu trebuie sa cer c.medical ca nu are cine sa mi-l dea,si dupa ce nasc sa depun actele pt ccc la primarie in 60 zile .