Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal accident de circulatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal accident de circulatie

In vara acestui an am facut un mic accident cu motocicleta,eu fiind singura victima a propriului accident...si mi sa intocmit dosar penal fiind incadrat la art.196 alin.1...aici e dilema: nu inteleg de ce m-au incadrat la acest articol, dupa cate am vazut eu acest articol spune ca eram sub influenta bauturilor alcoolice sau a substantelor psihoactive !!!!!???? Cine ma poate lamurii si pe mine?
Nu am consumat niciun gram de alcool..stiu sigur lucrul asta.Posibil sa fie o gresala in notificarea trimisa acasa?avand in vedere ca e completata de mana la nume prenume adresa articolul de lege si alineatul...eu dosarul nu l-am vazut astept sa vad ce zice parchetul si apoi imi iau avocat in cazul in care nu se termina cu nup.
S-a rezolvat a fost o eroare a politistilor in hartia care mi-au trimis-o acasa,,,au completat gresit numarul de lege la care m-au incadrat.