Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Concediu medical
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Concediu medical

Mi s-a spus ca chiar daca mi-am depus dosarul de pensionare (pentru limita de varsta) si sunt in concediu legal de odihna pe anul in curs pot beneficia de concediu medical prin intreruperea concediului de odihna. Se poate asa ceva? Daca da in baza carui act normativ si pentru ce perioada?
Multumesc pentru eventualele raspunsuri
cate zile de concediu de odihna mai aveti la dispozitie?